Siin saad teha valiku mis küpsistega soovid nõustuda.
Keskkond
2010. aastast omab ettevõte keskkonnajuhtimissüsteemi sertifikaati ISO 14001. 2017. aastal ehitasime endale biopuhastusjaama, et puhastada tootmisest tekkinud reovett ning sellega vähendada kohaliku asula reoveetrassi koormust.
Alates 2021. aastast oleme mõõtnud kasvuhoonegaaside jalajälge 1. ja 2. mõjualas. 2023 aastal seadsime ka lühemad ja pikaajalised eesmärgid kasvuhoonegaaside vähendamise kohta. Järgneva paari aasta jooksul tahame välja töötada 3. mõjuala mõõtmismudeli. 3. mõjuala KHG emissioonide vähendamiseks ostame võimalusel rohkem ja suuremat valikut ühelt tarnijalt, mis võimaldab vältida liigset kaubavedu.
Oleme viimase aastaga teinud tootmises mitmeid väiksemaid muudatusi nagu LED-pirnidele üleminek, paigaldanud tootmisesse ja olmeruumidesse vähem käidavatesse kohtadesse liikumisanduritega valgustid. Juba varasemalt juurdeehituse käigus oleme külmkambritest tuleneva soojusenergia suunanud töötajate garderoobi pesuruumi põranda kütmiseks.
Transporditaara
Peamiselt kasutame toodete transpordiks plastkaste, et vähendada ühekordsete pakendite kasutamist ja liigse prügi tekitamist. Ühtlasi pakuvad need kastid tootepakendile ka lisakaitset ja läbi selle on võimalik toote enda pakkematerjali pealt kokku hoida.
Kasutame erinevate ettevõtete korduvkasutatavaid plastkaste ja teenuseid.
Skandinaavia turule viidavate kastide teenusepakkujal on koostatud lähiaastateks jätkusuutlikkuse strateegia pesumajades taastuvenergia kasutamiseks, ringlusest välja läinud kastide ümbertöötlemiseks, kastide transpordikütuse vahetamine keskkonnasõbralikuma alternatiivkütuse vastu.
Eesti turul kasutame teenusepakkujat, kes kõiki katkiseid kaste kasutab uute kastide algmaterjalina. Kastide pesuliinid on modernsed, mis tagavad hea hügieenitaseme ning jälgitakse optimaalselt ka energia- ja veekasutust. Pesumasinate peamine energiaallikas on päikeseenergia.
2021 aastal alustasime enda kasvuhoonegaaside jalajälje arvutamist esimeses ja teises mõjualas. Esimese mõjuala alla arvestame otsesed emissioonid ehk ettevõtte sõidukitesse kasutavava kütuse ja F- gaasidest tulenevad hajusheitmed. Teise mõjuala alla arvestame ostetud elektri- ja soojusenergia.
2024 aastal paigaldasime päikesepaneelid, mis aitavad katta osa ostetavast elektrienergiast. Samuti oleme alustanud kolmanda mõjuala kaardistamist ja mõõtmist. 3. mõjuala KHG emissioonide vähendamiseks ostame võimalusel rohkem ja suuremat valikut ühelt tarnijalt, mis võimaldab vältida liigset kaubavedu.
2025. aastaks on eesmärk katta osaline energiakulu päikesepaneelidega toodetud energia abil